NoNameBadge 2020: слідкує за якістю повітря довкола вас

NoNameBadge 2020: слідкує за якістю повітря довкола вас

8 August 2020
AppSec, BadgeLife, Embedded

NoNameBadge 2020
NoNameBadge 2020

Наш минулорічний бейдж для конференції NoNameCon отримав навпрочуд позитивні відгуки відвідувачів конференції. Створилася спільнота поціновувачів та проекти на його апаратній базі. Рівень очікувань сформовано, вйо до реалізації 😎

Цього року концепція бейджу дещо змінилася. Ми прийняли рішення не використовувати готові dev boards, а розробити повністю усю плату з нуля.

Це збільшило собівартість самих бейджів більше ніж в півтора рази. З іншого боку, після отримання їх з Китаю, єдине, що нам необхідно зробити − залити прошивку. Ніяких героїчних волонтерських страждань та дубових пальців від монотонної багатогодинної пайки.


Two versions diff
Two versions diff

DC-DC - red badge only
DC-DC - red badge only

Red & black

Розробка виконана в дві ітерації. Спочатку замовили червоні бейджі і, на диво, усе запрацювало одразу без особливих проблем. В фінальній реалізації (чорні бейджі) трохи спростили схему живлення від батареї, додали захисту, вимикач. Усі інше працювало і працює в обох версіях.

Creators Edition

Creators Edition badges
Creators Edition badges

Дизайн бейджу розроблявся під конкретний функціонал − оцінку якості повітря. Температура, вологість, тиск та інтегральний показник — IAQ (indoor air quality), що включає вимірювання VOC.

Volatile organic compounds — летючі органічні речовини. Органічні речовини, які мають досить високий тиск пари за нормальних умов, щоб у значних концентраціях потрапляти у довкілля (приміщення, атмосферу). Широкий клас органічних сполук, що включає вуглеводні, альдегіди, спирти, кетони, терпеноїди та ін.

Такий функціонал — опціональний, доступний лише тим, хто купив NoNameBadge Supporter Ticket. Усі інші - зможуть самостійно докупити (не у нас) та запаяти компоненти.

Що містить NoNameBadge Supporter Ticket?

  • сенсор BME680 для бейджа
  • 2х OLED екрани
  • 2х джойстики
  • холдер батареї 18650
  • вимикач роботи від батареї 18650
  • USB Type-C кабель для підключення бейджа до живлення чи комп'ютера
  • наша подяка за підтримку в розробці (невеличкий сюрприз)
  • лого на ключі з візора бейджа

TechMaker keyring
TechMaker keyring

Жартую :) Лого на ключі ми залишимо собі.

Прошивка бейджа автоматично визначає наявність сенсорів та дисплеїв. На дисплеї будуть відображені Температура (С), Вологість (%), Тиск (гПа) та IAR (індекс). Світлодіоди бейджа у зрозумілій індикації “світлофор” з першого ж погляду дадуть розуміння чи все ок, не дуже, чи дуже погано :)

Бачиш жовтий? - провітри приміщення 😝 Бачиш червоний? - час винести сміття 😁

Опціонально ви зможете взяти нашу прошивку та модифікувати її для роботи з власним сервером по HTTP чи MQTT.

⚠️⚡ Клеми батареї 18650 разом з металічним корпусом вашого ноутбука можуть відносно легко створити незабутні враження від споглядання процесів зварювання струмом в десятки ампер. ⚡⚠️

⚠️⚡ ОБЕРЕЖНО! НЕ ЗАКОРОТІТЬ БАТАРЕЮ! ⚡⚠️

Або коротіть, знімайте на відео та отримуйте опіки + мільйони переглядів в соц мережах ¯\(ツ)

Basic Edition

Basic badge
Basic badge

В базовій версії доступні тач-пади для керування RGB-світлодіодами, світлодіоди та мінімум компонентів для живлення та програмування ESP32 по USB Type-C.
Прошивка містить CTF завдання, що починаються після підключення по minicom/miniterm/putty/screen чи аналогічними serial terminal утилітами.

Для подальших модифікацій прошивки та апгрейдів бейджа ми надаємо source code публічної частини прошивки (без CTF) та принципову схему бейджа.

Bonus: залишили місце під CANbus модуль та клемник. Давайте, можна жартувати, мов, що не робимо – то реверс CAN 🤨

Capture the Flag

Capture the Baloon
Capture the Baloon

Цей розділ буде оновлено після початку конференції.
Поки що відомо, що буде 6-7 завдань пов'язаних з кібербезпекою вбудованих систем. Деякі з завдань перероблюємо через COVID та відсутність офлайн частини конференції.

Достеменно відомо, що усі завдання базуються на реальних вразливостях, які ми зустрічали впродовж своїх досліджень та розробок продуктів. Серед них були і промислові верстати, мережеве обладнання, елементи “розумного дому” та трохи automotive продуктів.

Минулого року ми побачили цікаві підходи та вирішення завдань. Сподіваємося, завдання 2020 року хтось таки зможе здолати у повному обсязі протягом відведеного часу.
Завдання складні, вирішення можливе. Деякі рішення перевірялися впродовж 3-4 місяців :) Це час, за який забуваєш деталі і швидше з нуля сплоіт написати ніж згадувати нюанси реалізації.

Окрема подяка тим, хто погодився перевірити складність завдань жертвуючи задоволенням від несподіванки та духу змагань!

Stay tuned

Тут будуть посилання на додаткові матеріали: схеми, код, інструкції і тд.

Кого бити, якщо бейдж несправний:

TechMaker team: Sasha, Andrey, Artem
TechMaker team: Sasha, Andrey, Artem


Подібні матераіли ми також пишемо на нашій сторінці TechMaker в Facebook та розповідаємо на наших курсах